KONST / Litografier / Färglitografi 7278609
nr 727 8609
Jens Mathisen
(1926-2003), Norge
Färglitografi , Jens Mathisen, 207/265, Signerad, motivets mått: 46x64
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
Utrop:
300 kr
måndag 28 november 2011
kl 18:34:07
Jens Mathisen
Läs mer om Jens Mathisen